Z czym kojarzy się nam lombard? Pożyczki pod zastaw, szybkie wyceny, pomoc w naprawdę trudnej sytuacji – zapewne takie odpowiedzi usłyszymy najczęściej. Lombardy kuszą potencjalnych klientów możliwością wyrwania się z nieciekawej sytuacji finansowej za pomocą zastawu i szybkiego zastrzyku gotówki. Czy warto korzystać z ich usług? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o pożyczkach pod zastaw, udzielanych w tradycyjnych lombardach.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Co musisz wiedzieć o pożyczkach pod zastaw w lombardach?
  • Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?
  • Czy można znaleźć inny sposób na szybkie podreperowanie budżetu?

W skrócie

Ludzie niekiedy nieufnie podchodzą do tematu lombardowych pożyczek pod zastaw. Uważają, że zasady ich udzielania nie są dla nich do końca jasne, i obawiają się dodatkowych kosztów. Na szczęście jest inne rozwiązanie – szybkie i wygodne. To serwis internetowy Mooney.pl, będący alternatywą dla tradycyjnych lombardów, w którym załatwisz wszystko bez wychodzenia z domu.

Lombard i pożyczki pod zastaw – co musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Pożyczki lombardowe, znane także jako zastaw w lombardzie, to forma krótkoterminowego wsparcia finansowego, udzielanego zwykle na okres od 7 do 31 dni kalendarzowych. Pożyczka pod zastaw, podobnie jak chwilówki czy kredyty, wiąże się z podpisaniem umowy, zawierającej określone warunki. Zapisy te dotyczą m.in. wysokości oprocentowania i terminu spłaty i mogą różnić się w zależności od wybranego przez nas lombardu. Co jednak ważne, muszą być one w całości zgodne z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi. Lombard, przyznając pożyczki pod zastaw, ma m.in. obowiązek utrzymania ich oprocentowania poniżej poziomu 10% w skali roku.

Zanim zdecydujesz się na wzięcie lombardowej pożyczki pod zastaw, musisz mieć świadomość, że jej oprocentowanie to nie jedyne koszty, z jakimi będziesz miał do czynienia. Lombard z oczywistych względów będzie chciał na takiej transakcji zarobić. Przygotuj się zatem na dodatkowe wydatki związane z ubezpieczeniem pożyczki i prowizją dla pożyczkodawcy. Wysokość tej ostatniej uwarunkowana jest m.in. kwotą, o którą będziesz się ubiegał, oraz terminem jej spłaty. Mówiąc wprost: prowizja rośnie proporcjonalnie do wartości przedmiotu i długości okresu jego zastawu. Jeśli więc zastawisz w lombardzie przedmiot o wartości 100 zł z odkupem po 15 dniach, zapłacisz mniejszą prowizję niż w przypadku zastawienia przedmiotu wycenionego na 500 zł, z okresem spłaty ustalonym na 30 dni.

Wady i zalety pożyczek pod zastaw

Do wad takiego rozwiązania z pewnością należy zaliczyć:

  • krótkie czasy spłaty zastawionego przedmiotu, rzadko przekraczające 31 dni kalendarzowych;
  • wszystkie dodatkowe koszty, związane z przebiegiem transakcji i jej zabezpieczeniem (prowizja dla lombardu, ubezpieczenie pożyczki itd.);
  • możliwość utraty zastawionego przedmiotu – jeśli nie uda Ci się go spłacić przed upływem wyznaczonego terminu, zastaw przechodzi na własność lombardu;

Jeśli natomiast chodzi o zalety pożyczek pod zastaw w lombardzie, jest ich kilka:

  • bardzo duży zakres przedmiotów, które można zastawić;
  • szybki czas realizacji;
  • możliwość uzyskania pożyczki pod zastaw bez sprawdzania historii kredytowej i baz KRD, BIK itp.

Serwis internetowy mooney.pl – alternatywa dla tradycyjnych lombardów

Jeśli odstrasza Cię wizja wizyty w tradycyjnym lombardzie, sprawdź ofertę serwisu online Mooney.pl. To wygodne rozwiązanie, będące alternatywą dla stacjonarnych lombardów i działające na przejrzystych zasadach – jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne, chętnie pomożemy Ci na każdym etapie transakcji. W Mooney.pl oferujemy 2 rodzaje usług: skup, polegający na sprzedaży przedmiotów, oraz skup z odkupem, w ramach którego możesz sprzedać kosztowności, ale zachowując prawo do ich odkupienia przed upływem określonego terminu.

No dobrze, ale od czego zacząć? Jeśli znajdujesz się w chwilowym dołku finansowym i dysponujesz wartościowym przedmiotem, który chciałbyś zamienić na dodatkową gotówkę, odwiedź stronę mooney.pl. Pamiętaj, że tu wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu! Postępuj zgodnie z zawartymi na stronie instrukcjami, a już po kilku dniach zobaczysz na swoim koncie przelew od nas. Błyskawiczna realizacja? Umowa bez kruczków i dodatkowych kosztów? Rzetelna wycena, przeprowadzana zgodnie z rynkowymi realiami? To wszystko jest możliwe z Mooney.pl.

Sprzedasz u nas praktycznie wszystko, z wyjątkiem leków czy produktów spożywczych. Stary telewizor i telefon, nieużywana konsola do gier, sprzęt muzyczny czy fotograficzny, a nawet kolekcjonerskie monety i obrazy – Mooney.pl weźmie od Ciebie wszystkie te przedmioty, a Ty masz prawo zdecydować, czy odkupisz je po 30, 60, czy 90 dniach. Zależy nam na jak najlepszej jakości obsługi, dlatego możesz w dowolnym momencie przedłużyć okres odkupu lub całkowicie z niego zrezygnować i zachować pieniądze dla siebie.

Nic prostszego! Wejdź na mooney.pl już teraz i przekonaj się, że od dodatkowych pieniędzy dzieli Cię tylko kilka kliknięć. Jeśli do tej pory nie słyszałeś lub nie miałeś okazji korzystać z naszych usług, zapewniamy Cię, że nie znajdziesz wygodniejszego rozwiązania!