Potrzebujesz szybkiej gotówki? Nie czekaj, aż spadnie Ci z nieba. Weź sprawy w swoje ręce – z lombardem online Mooney.pl nawet w 24 godziny możesz mieć pieniądze na swoim koncie. Pokrótce wyjaśniamy, jak skorzystać z tej fantastycznej alternatywy dla zwykłej pożyczki.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czym różni się Mooney od tradycyjnego lombardu?
  • Jak skorzystać z usług lombardu online Mooney.pl?
  • Co można sprzedać w Mooney.pl?

W skrócie

Mooney.pl to pierwszy lombard w Polsce, w którym skupu i skupu z odkupem możesz dokonać całkowicie przez internet. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na stronie, aby uzyskać indywidualną wycenę produktu. Przekazanie przedmiotu odbywa się przez kuriera, a pieniądze znajdą się na Twoim koncie nawet w ciągu 24 godzin. Sprzedać do Mooney.pl możesz niemal wszystkie wartościowe przedmioty – od elektroniki, przez biżuterię, po zabytkowe monety.

Wyjątkowy lombard online

Od jakiegoś czasu niektóre lombardy stacjonarne dysponują stronami internetowymi, za pośrednictwem których możemy kupić interesujące nas przedmioty – na zasadzie podobnej do zakupów w tradycyjnym sklepie internetowym. Lombardy online oferują swoim klientom szeroką gamę towarów w okazyjnych cenach, ale sprzedaż do takiego lombardu odbywa się wciąż w punktach stacjonarnych. Tymczasem Mooney.pl to pierwszy lombard w Polsce, w którym bez wychodzenia z domu możesz skorzystać z opcji skupu i skupu z odkupem. Ten pierwszy rodzaj usługi kierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą pozbyć się z domu niepotrzebnych staroci czy kosztowności. W końcu po co trzymać na strychu skarby, z których nie ma się pożytku, jeśli można na nich zarobić! Drugi typ, czyli skup z możliwością odkupu po 30, 60 lub 90 dniach, to bezpieczna alternatywa dla szybkiej pożyczki! Wszystko w ramach przejrzystych i ekspresowych transakcji.

Zalety Mooney.pl

Nie tylko to, że nie musisz wychodzić z domu, aby załatwić swoją sprawę, daje Mooney.pl przewagę nad tradycyjnymi, stacjonarnymi lombardami. Serwis zapewnia pełną dyskrecję – ponieważ cały kontakt odbywa się za pośrednictwem internetu, transakcja jest niemal anonimowa, więc wiedzą o niej tylko ci, którym sam zdecydujesz się powiedzieć.

Z kolei w odróżnieniu od sprzedaży na portalach aukcyjnych, nawiązując współpracę z Mooney.pl, zrzucasz z siebie obowiązek przygotowania obszernych opisów, pilnowania terminów aukcji i płatności za wystawienie produktu czy odpowiadania na kłopotliwe pytania osób zainteresowanych. Zero zbędnego siedzenia przed ekranem – parę kliknięć i sprawa załatwiona. Na dodatek za jednym zamachem możesz sprzedać wiele rzeczy, oszczędzasz więc czas i nerwy. W Mooney.pl masz możliwość podpięcia kilku przedmiotów do jednej transakcji i wysłania ich we wspólnej paczce. Wycena rzeczoznawcy obejmie cały zestaw, a Ty w ciągu jednej doby możesz mieć z głowy choćby i cały strych bibelotów. Prawda, że to wygodne?

2 typu usług: skup i skup z odkupem

W Mooney.pl mamy dwa sposoby na zdobycie szybkiej gotówki. W obu przypadkach pieniądze możesz mieć na swoim koncie już po 24 godzinach, a całą sprawę załatwisz bez wychodzenia z domu.

Skup z odkupem

Pierwsza z propozycji usług to skup z odkupem – komfortowa alternatywa dla pożyczki, i to dla każdego, bo bez sprawdzania historii w BIK. W tym przypadku obejmuje Cię odkup „zastawionego” produktu za 30, 60 lub 90 dni, zgodnie z Twoimi preferencjami. Jeśli będziesz chciał przedłużyć określony czas lub postanowisz odstąpić od umowy i zrezygnować z wykupu, masz do tego prawo. Nie musisz też martwić się o rzecz, którą zastawiasz – każdy produkt jest przechowywany w monitorowanym i dobrze zabezpieczonym magazynie. Po wykupie Twoja własność jest odsyłana pod Twój adres kurierem.

Skup

Możesz też sprzedać produkt lombardowi Mooney.pl po korzystnej cenie w ramach usługi skup. Pamiętaj jednak, że zbywasz się wówczas możliwości odkupu przedmiotu. Lista rzeczy, którymi zainteresowany jest internetowy lombard Mooney.pl, jest dość długa; w grę wchodzi skup złota, skup elektroniki, w tym laptopów, tabletów i telefonów, a także skup biżuterii oraz kolekcjonerskich monet. W Mooney spieniężysz również zegarki – zarówno te „z historią”, biżuteryjne, jak i nowoczesne modele sportowe.

Jak działa sprzedaż w lombardzie online?

Zanim zdecydujesz, czy chcesz sprzedać, czy „zastawić” produkt, na stronie Mooney.pl, za pomocą prostej obliczarki możesz oszacować, ile zyskasz na każdej z transakcji. Kwota, którą otrzymasz, zawsze będzie o około 10–20% niższa niż orientacyjna wartość rynkowa, ale za to pieniądze znajdą się u Ciebie ekspresowo. Gdy już podejmiesz decyzję, cały proces jest prosty: opisujesz przedmiot i załączasz zdjęcia za pomocą specjalnego formularza. Zespół Mooney.pl indywidualnie wycenia produkt, a jeśli zaakceptujesz ofertę, wysyła do Ciebie kuriera. Opłacenie go leży po stronie lombardu, więc Ty nie tracisz ani złotówki. Wystarczy tylko, że zapakujesz paczkę i będziesz pod wskazanym adresem, gdy kurier przyjedzie. Kurier będzie miał ze sobą list przewozowy, dzięki czemu nie musisz trudzić się nawet niepotrzebnym drukowaniem sterty dokumentów. Wypełniasz, podpisujesz – i Twoja paczka już jest w drodze do rzeczoznawców z Mooney. A kiedy tylko dotrze do celu, gotówka startuje na Twoje konto i powinna znaleźć się na nim w przeciągu 24 godzin. Warto nadmienić, że każda paczka jest ubezpieczona, więc słowo „kurier” nie musi mrozić krwi w Twoich żyłach. Cała ta operacja nic Cię nie kosztuje – no, może poza paroma minutami przy komputerze, a jak wiadomo, czas to pieniądz!

Z Mooney.pl dostajesz pieniądze bezpiecznie i na swoich warunkach. Przekonaj się, ile zyskasz, wymieniając tradycyjne pożyczki na współpracę z lombardem online!

Źródło zdjęć: unsplash.com, pixabay.com