Od setek lat ludzie z każdego zakątka świata miewają ten sam problem: brak gotówki na pilne wydatki albo ważne inwestycje. Od setek lat istnieje też sposób, który rozwiązuje taki kłopot – zastaw kosztowności w lombardzie. Nowoczesne technologie dają nam możliwość skorzystania z tego rozwiązania za pośrednictwem internetu. Jak wówczas przebiega wycena? 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

W skrócie

Wycenę online w lombardzie internetowym Mooney.pl przeprowadzają wyspecjalizowani w danej branży rzeczoznawcy na podstawie opisu i zdjęć, które przesyła się za pośrednictwem prostego formularza. Po akceptacji zaproponowanej stawki serwis wysyła kuriera, który odbiera paczkę z rzeczami.

Lombard online – rozwiązanie problemów finansowych w zasięgu ręki

Pierwsze lombardy działały już w starożytności, na terenie Grecji i Rzymu, a potem, już w średniowiecznej Europie, w głębi kontynentu. W udzielaniu pożyczek wyspecjalizowali się zwłaszcza włoscy kupcy, których określano lombardami – stąd właśnie wzięła się nazwa tej usługi. Zastawianie kosztowności było wówczas powszechnym sposobem na zdobycie funduszy na przeróżne przedsięwzięcia. Na przykład na… wojnę. Król Anglii Edward III, aby sfinansować potyczki z Francją w ramach tzw. wojny stuletniej, zastawił u włoskich lombardów klejnoty koronne.

W dzisiejszych czasach lombardy cieszą się zdecydowanie mniejszą estymą. Powszechnie kojarzą się z miejscem, do którego zagląda tylko szemrana klientela. A to wyobrażenie dalekie od prawdy – zastaw w lombardzie może stać się skutecznym sposobem na wyjście ze złej sytuacji finansowej. Ten negatywny wizerunek lombardów stara się odczarować Mooney.pl.

Mooney.pl to ogólnopolski, nowoczesny lombard. Działa za pośrednictwem internetu, więc całą transakcję można przeprowadzić online, siedząc na kanapie we własnym salonie. Jak to działa?

1. Formularz

Mooney.pl oferuje 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich to skup, czyli klasyczna sprzedaż. Druga – skup, ale z możliwością odkupu. W stacjonarnym lombardzie taka usługa nazywa się zastawem. Aby sprzedawać lub „zastawić” przedmioty, wystarczy wypełnić krótki formularz. Określa się w nim kategorię, do której należą rzeczy, podaje ich orientacyjną wartość oraz przedstawia stan. Żeby przyspieszyć całą transakcję, warto też zamieścić zdjęcia – ułatwi to rzeczoznawcy wycenę.

Ponieważ wszelkie działania za pośrednictwem internetu wciąż wzbudzają u wielu osób dużą niepewność, musimy podkreślić, że na tym etapie nie podaje się żadnych wrażliwych danych – jedynie adres e-mail lub numer telefonu, które umożliwiają sprawną komunikację. Transakcja jest bezpieczna.

2. Nowoczesny lombard – wycena online?

Zarówno w lombardzie stacjonarnym, jak i internetowym najważniejszym etapem całej transakcji jest wycena. W końcu to od tego, na ile rzeczoznawca określi wartość przedmiotu, zależy wysokość zastawu.

W Mooney.pl wycena online przeprowadzana jest na podstawie wspomnianego wcześniej formularza. Został on tak skonstruowany, aby intuicyjnie przeprowadzić Cię przez poszczególne pola, więc nie musisz się obawiać, że zapomnisz wspomnieć o jakimś ważnym szczególe. Wyceną zajmują się wyspecjalizowani w danej dziedzinie rzeczoznawcy, którzy znają swoje branże dosłownie od podszewki. Dzięki temu wycena telefonu czy laptopa jest po prostu uczciwa.

Wielu klientów Mooney.pl podkreśla, że wycena online to największa zaleta lombardu internetowego. Przebiega szybko i sprawnie, jest bezpłatna i niewiążąca, a do tego superwygodna – bo nie trzeba się nigdzie fatygować. Co więcej: w ramach jednej transakcji można sprzedać lub „zastawić” kilka przedmiotów, a to dodatkowa oszczędność czasu.

3. Pora na kuriera

Po akceptacji przedstawionej wyceny Mooney.pl wyśle do Ciebie kuriera. Nie zapłacisz za niego nawet złotówki – całość kosztów bierze na siebie serwis. Ty musisz jedynie przygotować paczkę do transportu i… wyczekiwać dzwonka do drzwi.

4. Gotówka już na koncie!

Gdy kurier dostarczy przesyłkę do siedziby Mooney.pl, rzeczoznawca, który przygotowywał wycenę, ocenia, czy stan przedmiotu zgadza się z opisem. Następnie zapłata trafia na wskazane przez Ciebie konto przelewem bankowym. Cała transakcja zazwyczaj zamyka się w 2–3 dniach roboczych.

Na pilne wydatki i duże potrzeby

Zarówno wycena online, jak i transport przedmiotu za pośrednictwem firmy kurierskiej mają ważną zaletę: wygodę. Aby spieniężyć kosztowności, nawet nie musisz wstawać z ulubionego fotela. Możesz „odwiedzić” lombard internetowy, kiedy tylko zechcesz, choćby tuż przed położeniem się spać. Bez urywania się z pracy, bez uciążliwych podróży na drugi koniec miasta, bez stania w korku – to oszczędność czasu, pieniędzy i energii!

Sprzedaż i zastaw kosztowności w lombardzie online to doskonały sposób na podratowanie domowego budżetu: pokrycie pilnych wydatków i zrealizowanie bieżących potrzeb. Zepsuta lodówka, komputer, który ledwo zipie, wycieczka klasowa dziecka? Jeśli potrzebujesz gotówki, wejdź na mooney.pl, opisz przedmiot, który chcesz spieniężyć, i już wkrótce ciesz się z pieniędzy na koncie!

Źródło zdjęć: shutterstock.com