Jesteś przedsiębiorcą, a w swój biznes wkładasz całe serce? Nic dziwnego, że kiedy nad Twoją firmą pojawia się mroczne widmo kłopotów finansowych, praktycznie odchodzisz od zmysłów. W czasach kryzysu ani wrodzona smykałka do interesów, ani ukończenie studiów MBA może nie wystarczyć… Wtedy trzeba po prostu sięgnąć po wsparcie z zewnątrz…

Gdy sytuacja na rynku jest ogólnie trudna, zachowanie na stałym poziomie obrotu w niewielkiej firmie przypomina cyrkową ekwilibrystykę. A przecież długotrwała utrata płynności finansowej to najczęstsza przyczyna bankructwa. Dlatego, jeśli firmowe konto coraz częściej zaczyna świecić pustkami właśnie wtedy, gdy przychodzi pora opłaty za towary i usługi, wynagrodzenia dla pracowników czy spłaty kredytów, Twoim celem powinno być jak najszybsze doprowadzenie do poprawy płynności. Eksperci podają na to kilka popularnych rozwiązań. My polecamy jedno – Mooney.pl!

Szybka gotówka dla Twojej firmy

Pośród sposobów na poprawę płynności finansowej firmy, trudno znaleźć szybszy, łatwiejszy i z mniejszą ilością formalności. Czasowe spieniężenie majątku firmy na Mooney.pl pozwoli Ci zyskać niezbędny czas, aby wyjść na prostą w kryzysowej sytuacji. Ten jedyny w Polsce lombard online oferuje 2 rodzaje usług: skup oraz skup z odkupem. Oznacza to, że możesz korzystnie sprzedać nieużywany sprzęt lub kosztowności z jednoczesnym zbyciem praw lub z zachowaniem pierwszeństwa do odzyskania ich po upływie ustalonego czasu (30, 60 lub 90 dniach z opcją dodatkowego przedłużenia). Jeśli decydujesz się na usługę skupu z odkupem, nie musisz martwić się o swoje cenne przedmioty – przez cały ten okres będą bezpiecznie przechowywane w monitorowanym magazynie.

Lista przedmiotów, którymi nasz lombard jest zainteresowany, liczy wiele kategorii. Trafia do nas wszelkiego rodzaju elektronika, komputery, laptopy, tablety, telefony, a nawet drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, mikrofalówki czy inne sprzęty z firmowej kuchni. Dla ratowania płynności finansowej przedsiębiorstwa można również „zastawiać” majątek prywatny, czyli na przykład biżuterię czy sprzęt fotograficzny albo muzyczny.
Pomoc dla firm

Mooney.pl – szybki ratunek w kryzysowej sytuacji

Jeszcze jedna dobra wiadomość jest taka, że wszystko załatwisz w ciągu paru dni, bez wychodzenia z domu i przygotowywania mnóstwa dokumentów. Wystarczą 4 proste kroki, aby gotówka znalazła się na Twoim koncie:

  1. Staranne opisanie i sfotografowanie przedmiotu lub zestawu przedmiotów.
  2. Przesłanie opisu do indywidualnej wyceny, a następnie zaakceptowanie jej (im dokładniejszy opis, tym krótsze oczekiwanie na ofertę).
  3. Przekazanie paczki kurierowi (na koszt Mooney.pl).
  4. Gdy tylko kurier dostarczy paczkę, pieniądze startują do Ciebie.

To w pełni bezpieczna alternatywa dla pożyczki dla firm, idealna dla małych i mikro przedsiębiorstw. Trzeba powiedzieć sobie jasno: w Mooney.pl nie zajmujemy się faktoringiem ani udzielaniem kredytów. Dlatego nie interesuje nas, na co przeznaczysz uzyskane w ten sposób pieniądze. Nie będziemy też wypytywać Cię o stan Twojego budżetu ani plany rozwoju. Potrzebujesz zastrzyku gotówki w kryzysowej sytuacji? Pomożemy Ci, nawet jeśli zorientowałeś się za pięć dwunasta, że bez wsparcia z zewnątrz nic już nie ugrasz.

Skup w Mooney.pl – bezpieczniejszy niż pożyczki

Usługi Mooney.pl wygrywają w zestawieniu z tradycyjnymi sposobami łatania budżetu firmy, zwłaszcza jeśli szczególnie zależy Ci na dyskrecji i niezależności. Tak samo jak szeroko reklamowany faktoring czy kredyt, Mooney.pl umożliwia podniesienie płynności firmy. Z tym, że bez dodatkowych formalności.

Weźmy na przykład kredyt obrotowy: przeznaczony jest on na pokrycie konkretnych potrzeb firmy, określonych w umowie kredytowej. Tymczasem nam nie musisz się opowiadać, na co zamierzasz przeznaczyć pieniądze z transakcji. W przeciwieństwie do kredytu, korzystanie z usług Mooney nie wiąże się też z analizą kondycji finansowej firmy, co w sytuacji kryzysu może być przeszkodą w otrzymaniu pożyczki. Uwalniasz się także od stosunkowo wysokiej prowizji i marży, które zwykle skutecznie odstraszają właścicieli małych przedsiębiorstw od tej formy zobowiązań finansowych. No i nie obciążasz swojej zdolności kredytowej!

Wykorzystaj gotówkę z Mooney.pl jak dokapitalizowanie!

Zastrzyk gotówki z zewnątrz jest świetnym pomysłem, na którym firma może zyskać naprawdę wiele (i to nie tylko sensie finansowym, ale również w obrębie doświadczenia i nowych możliwości rozwoju). To rozwiązanie idealne dla małych firm, także start-upów, które wprowadzają na rynek różnego rodzaju innowacje, nową jakość, a przy tym w szybkim tempie się rozwijają – i z tego tytułu są szczególnie atrakcyjne dla dużych partnerów. Wiąże się ono jednak często ze sprzedażą części udziałów. Na taki zabieg trudno zresztą liczyć w momencie załamania gospodarki, gdy kryzys dotyka także inwestorów, którzy nie chcą podejmować zbędnego ryzyka. Dzięki gotówce z Mooney.pl możesz w pewnym stopniu sam dokapitalizować swoje przedsiębiorstwo, środki wykorzystując na rozwój i usprawnienie swojej działalności. Plus jest taki, że od nikogo się nie uzależniasz!

Zajrzyj na Mooney.pl i przekonaj się, jakie to łatwe.