Nieużywany laptop, stary model smartfona, a może niemodna biżuteria po babci? W lombardzie internetowym Mooney możesz sprzedać lub zastawić cenne przedmioty, zyskując tym samym zastrzyk gotówki. Najlepsze, że korzystać z usług Mooney możesz o każdej porze i z dowolnego miejsca!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jak działa lombard online?
  • Czy z usług Mooney można korzystać w całej Polsce?
  • Co można sprzedać w lombardzie internetowym Mooney?

W skrócie

W lombardzie internetowym Mooney sprzedasz nieużywane sprzęty lub niepotrzebne cenne przedmioty szybko i łatwo. Z usług skupu lub skupu z odkupem możesz skorzystać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Wystarczy, że uzupełnisz formularz kontaktowy na stronie mooney.pl, opisując dokładnie kosztowności, które chcesz sprzedać, a my jak najszybciej się z Tobą skontaktujemy.

Jak działa Mooney.pl?

Mooney.pl jest pierwszym w naszym kraju lombardem, z którego usług możesz skorzystać w całości bez wychodzenia z domu. Zarówno transakcji w ramach skupu (opcja Sprzedaż), jak i skupu z odkupem (opcja Lombard) – dwóch wiodących usług Mooney – dokonasz za pośrednictwem internetu.

Wszystko zaczyna się od zgłoszenia kosztowności, które planujesz sprzedać lub „zastawić”, za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie mooney.pl. W zgłoszeniu należy dokładnie opisać przedmiot i załączyć zdjęcia. Możesz zrobić to o dowolnej porze, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich zapracowanych i zajętych obowiązkami domowymi. Pamiętaj, że im bardziej precyzyjny będzie opis, tym krócej potrwa kolejny krok, czyli wycena.

Po przeanalizowaniu zgłoszenia, zespół Mooney analizuje złoży Ci bowiem – również drogą elektroniczną – zindywidualizowaną ofertę. Nasi eksperci opierają ją o gruntowną znajomość rynku, możesz więc w pełni zaufać ich propozycji. Zazwyczaj oferowana kwota sięga nawet do 90% wartości rynkowej danego sprzętu. Oczywiście zgłoszenie i wycena do niczego nie zobowiązują, a propozycję możesz przyjąć, negocjować lub odrzucić.

Po zaakceptowaniu oferty, Mooney opłaca i wysyła do Ciebie kuriera po odbiór przedmiotu. Gdy goniec dotrze z paczką do nas, pieniądze wystartują na Twoje konto. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, gotówkę możesz otrzymać nawet w 24 godziny. Prawda, że to dziecinnie proste?

Wycena online w lombardzie internetowym

Skup i skup z odkupem w Mooney

W Mooney możesz skorzystać z dwóch standardowych usług. W ramach pierwszej z nich, czyli skupu (opcja Sprzedaż w formularzu), możesz pozbyć się z domu nieużywanych sprzętów. Bez prowadzenia męczących aukcji internetowych i odpowiadania na pytania niezdecydowanych klientów. Formularz, wycena i po sprawie!

Usługa druga, czyli skup z odkupem (opcja Lombard w formularzu), to opcja dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na dowolne potrzeby. Jak w klasycznym lombardzie, możesz tu sprzedać i odkupić po 30, 60 lub 90 dniach wybrany sprzęt AGD, laptop, smartfon, zegarek czy biżuterię. Z tym, że nie musisz nigdzie jeździć i porównywać ofert. To prawdopodobnie najbliższy lombard w całej Polsce!

100% lombard online

Dużą zaletą Mooney jest to, że wszystkie formalności załatwia zespół ekspertów. Nie musisz martwić się dokumentami czy umowami, nawet list przewozowy, niezbędny do nadania paczki, da Ci do podpisu opłacony przez nas kurier. Minimalizujemy niepotrzebne procedury, bo wiemy, co to znaczy, gdy chcesz załatwić sprawy finansowe szybko i dyskretnie!

Oczywiście, przy maksymalnym uproszczeniu transakcji nie tracisz kontroli nad całym procesem. Przebieg usługi od pierwszego kliknięcia, przez wycenę online aż po otrzymanie gotówki, możesz śledzić w panelu klienta.

Co skupujemy w Mooney?

W naszym internetowym lombardzie znajdzie się miejsce na przedmioty z naprawdę różnych kategorii. Jesteśmy zainteresowani złotem, biżuterią, kolekcjonerskimi monetami, a także szeroko pojętą elektroniką – od laptopów i komputerów, przez tablety i smartfony, po konsole. Chętnie skupujemy zegarki i smartwatche, a nawet większe sprzęty gospodarstwa domowego. Nie jesteś pewien, czy dobijemy targu? Skontaktuj się z nami mailowo lub na czacie, a z pewnością się dogadamy!

Dołącz do grona Polaków, którzy docenili komfort skupu niepotrzebnych sprzętów i kosztowności w lombardzie online. Wejdź na mooney.pl, wypełnij formularz zgłoszeniowy i sprawdź, ile możesz zyskać!