Lombard online to rozwiązanie, które odczarowuje złą sławę, jaka przez lata narosła wokół tradycyjnych lombardów. Zapewnia wygodę, dyskrecję i bezpieczeństwo transakcji, oferując szybką gotówkę w podbramkowych sytuacjach. Jeśli szukasz sposobu, aby sprzedać kosztowności bez wychodzenia z domu, wypróbuj lombard online Mooney.pl. Kilka kliknięć, spakowanie przesyłki, przekazanie jej kurierowi – i już, gotówka ląduje na Twoim koncie. Szybko, bezpiecznie, bez konieczności ruszania się z własnej kanapy.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jak działa lombard online?
  • Czy istnieją lombardy całodobowe?
  • Jakie korzyści zyskujesz, decydując się na sprzedaż kosztowności w lombardzie online?

W skrócie

Lombard w internecie? Tak, to możliwe – dzięki Mooney.pl. Za pośrednictwem tego lombardu online szybko, wygodnie i bezpiecznie sprzedasz lub „zastawisz” swoje kosztowności. Masz do wyboru dwa rodzaje usług: skup oraz skup z odkupem. W obu przypadkach cała transakcja jest prosta: wystarczy opisać przedmioty za pomocą formularza, zaakceptować wycenę rzeczoznawcy i przygotować je do wysyłki, a następnie przekazać wysłanemu przez Mooney kurierowi. Kiedy paczka do nas dotrze, wysyłamy zapłatę przelewem. W przypadku skupu z odkupem „zastawione” przedmioty odkupujesz po 30, 60 lub 90 dniach. I tyle!

Aby sprzedać niepotrzebne kosztowności, nie musisz więc wychodzić z domu. Nie tylko zarabiasz, ale też oszczędzasz – swój czas i święty spokój.

Lombardy – relikt przeszłości?

Jeszcze kilka lat temu lombardy były stałym elementem krajobrazu każdego miasta. Dziś spotyka się je rzadziej, bo znaczna część biznesów tego typu przegrała rywalizację z firmami, które oferują szybkie pożyczki. Przetrwali tylko najwięksi gracze, najczęściej zrzeszeni w ogólnopolskich sieciach. Takie „sieciówkowe” lombardy stacjonarne dostosowały się do wymogów współczesnego świata – prezentują się nowocześnie i już od progu wzbudzają zaufanie.

Nie zmienia to jednak faktu, że lombardy wciąż kojarzą nam się negatywnie – z okratowanymi, zagraconymi od podłogi aż po sufit klitkami, które stanowią ostatnią deskę ratunku dla osób zadłużonych. Być może właśnie dlatego tak niechętnie korzystamy z ich usług. Postrzegamy je jako miejsca, które przyciągają szemraną klientelę, i obawiamy się nieuczciwości: zaniżania wartości zastawianych rzeczy, nieprzyjemnego traktowania czy braku dyskrecji, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Tymczasem sprzedaż lub zastaw wartościowych przedmiotów w lombardzie może być dobrym sposobem na zdobycie szybkiej gotówki – nie tylko dla osób zadłużonych, ale też wszystkich tych, które chcą zarobić na zalegającej w domu biżuterii czy elektronice. I wcale nie musi wiązać się z nieprzyjemną wizytą w podejrzanym miejscu. Usługi oferowane przez lombardy zostały bowiem przeniesione do internetu.

Mooney.pl – nowoczesny lombard online

Mooney.pl jest ogólnopolskim lombardem online. Proponujemy dwa rodzaje usług: skup oraz skup z odkupem, który stanowi alternatywę dla oferowanej przez tradycyjne lombardy pożyczki pod zastaw. Cały proces sprzedaży kosztowności odbywa się za pośrednictwem internetu w czterech prostych krokach:

  1. Przez prosty w obsłudze formularz krótko opisujesz rzeczy, które chcesz spieniężyć, i zamieszczasz ich zdjęcia. Za jednym razem możesz sprzedać wiele przedmiotów z różnych kategorii: elektronikę, biżuterię, sprzęt fotograficzny czy muzyczny, cenne monety. Pakujesz je wszystkie do jednej paczki, a my podliczamy ich wartość i płacimy za wszystko jednym przelewem.
  2. Akceptujesz przedstawioną przez naszego rzeczoznawcę wycenę.
  3. Przygotowujesz rzeczy do wysyłki i przekazujesz paczkę wysłanemu przez nas kurierowi. To my płacimy za transport rzeczy. Ty nie musisz nawet drukować listu przewozowego – kurier będzie miał go przy sobie.
  4. Odbierasz przelew i cieszysz się szybką gotówką.

Jeśli wybierasz opcję skupu z odkupem, dochodzi do tego jeszcze jeden krok: w ciągu 30, 60 lub 90 dni wykupujesz „zastawioną” rzecz. Oczywiście nie musisz tego robić – zgodnie z umową możesz zrezygnować z prawa do odkupu.

Wycena w Mooney.pl

Jakie korzyści zyskujesz, decydując się na sprzedaż kosztowności w lombardzie online?

Lombard online – dostępny na okrągło i z pozycji Twojej kanapy

E-lombard to lombard całodobowy. Elektronikę czy biżuterię możesz sprzedać w nim o dowolnej porze, kiedy tylko znajdziesz wolną chwilę – nie musisz w tym celu wcześniej urywać się z pracy czy zmieniać swoich planów. Nie musisz też tarabanić się do niego dwoma autobusami: całą transakcję sfinalizujesz przez internet, bez wychodzenia z domu. Albo i więcej – bez wstawania z kanapy!

Szybka gotówka

Kiedy Twój przedmiot trafia do naszego magazynu, sprawdzamy zgodność jego stanu z opisem i wysyłamy do Ciebie przelew z zapłatą – najczęściej jeszcze tego samego dnia. W zależności od systemu bankowego pieniądze mogą być na Twoim koncie już w 24 godziny.

Na jak duży zarobek możesz liczyć? Proponujemy skup do 90% wartości rynkowej przedmiotu. „Na OLX-ie dostanę 100%” – odpowiesz. Być może tak, jednak u nas gotówkę zyskujesz błyskawicznie: niemal od ręki i prosto na konto. Tymczasem sprzedaż kosztowności na portalach aukcyjnych trwa i bywa kłopotliwa: musisz przygotować wyczerpujący opis, wystawić ogłoszenie i odpowiadać na niekończące się pytania zainteresowanych kupnem, nieustannie udowadniając, że nie jesteś oszustem. A kiedy już ktoś w końcu kupi od Ciebie ten telefon, konsolę czy pierścionek, pozostaje Ci jeszcze zamówienie kuriera albo pofatygowanie się na pocztę. I znowu – być może w tym celu będziesz musiał wyjść wcześniej z pracy albo zmienić swoje plany…

Ile jest wart Twój czas i święty spokój? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie.

Lombard online

Bezpieczeństwo i dyskrecja – masz to jak w banku!

Jako e-lombard mamy jeszcze jedną przewagę nad lombardami stacjonarnymi – zapewniamy 100% dyskrecji. Cała procedura odbywa się za pośrednictwem internetu, więc o transakcji dowiedzą się tylko te osoby, którym zdecydujesz się o niej powiedzieć, nikt więcej.

Zarówno skup, jak i skup z odkupem opiera się na umowie chroniącej konsumenta. Dokumenty są przejrzyste, a wszystkie zapisy jednoznaczne, zatem nie musisz obawiać się żadnych nieścisłości. Twoje interesy są bezpieczne. Podobnie jak przedmioty, które do nas wyślesz – będą czekać na odkup w monitorowanym i ubezpieczonym magazynie.

Zajrzyj na mooney.pl i przekonaj się, ile możesz zyskać, sprzedając kosztowności w lombardzie online. Szybko, prosto, wygodnie i bezpiecznie – wystarczą cztery kroki i gotówka ląduje u Ciebie!

Źródło zdjęć i grafik: mooney.pl, shutterstock.com