Potrzebujesz dodatkowej gotówki na niespodziewane wydatki? Sprawdź propozycję lombardu online Mooney.pl, w którym szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu spieniężysz niepotrzebne kosztowności. Żeby gotówka znalazła się na Twoim koncie, wystarczą zaledwie 4 superproste kroki!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czym jest lombard online i jak działa?
  • Na czym polega skup, a na czym skup z odkupem?
  • Dlaczego warto skorzystać z usług lombardu online?

W skrócie

Mooney.pl to lombard internetowy, który oferuje 2 rodzaje usług: skup oraz skup z odkupem. W ramach skupu możesz sprzedać przedmioty, których już nie potrzebujesz, na przykład elektronikę lub biżuterię. Skup z odkupem jest natomiast alternatywą dla zastawu oferowanego przez stacjonarne lombardy – w obrębie tej usługi sprzedajesz kosztowności, ale zachowujesz prawo do ich odkupienia po 30, 60 lub 90 dniach. Aby skorzystać ze skupu lub skupu z odkupem, wystarczy opisać przedmioty i zaakceptować wycenę rzeczoznawcy, a następnie przekazać je wysłanemu przez Mooney.pl kurierowi. Zarobione pieniądze zostaną przesłane przelewem bankowym.

Mooney.pl – nowoczesny lombard online

Każdy szanujący się biznes, zwłaszcza ten o zasięgu większym niż lokalny, musi mieć własną stronę internetową. Największe lombardy, zrzeszone w ogólnopolskich sieciach, również są obecne w internecie. Mooney.pl to jednak coś więcej. Nie jest lombardem stacjonarnym, który dysponuje stroną w sieci, ale nowoczesnym, innowacyjnym serwisem, działającym wyłącznie online.

Jak to działa? Lombard online Mooney.pl oferuje dwie usługi: skup oraz skup z odkupem. Pod nazwą skupu kryje się najzwyklejsza sprzedaż – w jego ramach możesz spieniężyć wartościowe przedmioty, których już nie potrzebujesz. Lista rzeczy, jakie wchodzą w grę, jest naprawdę długa: od elektroniki wszelkiego typu (smartfony, tablety, komputery, konsole PS i Xbox, telewizory, drukarki, sprzęt AGD), przez biżuterię i zegarki, aż po tak nieoczywiste kosztowności, jak antyki, sprzęt sportowy czy zabytkowe monety.

Druga usługa, czyli skup z odkupem, to alternatywa dla znanego ze stacjonarnych lombardów zastawu. Decydując się na tę opcję, sprzedajesz wartościową rzecz, ale z zachowaniem prawa do jej odkupienia po określonym czasie. Najczęściej jest to 30, 60 lub 90 dni, choć w wyjątkowych sytuacjach termin odkupu można dodatkowo przedłużyć. Co zrobić, aby skorzystać z usług Mooney.pl?

Lombard internetowy

1. Opisz przedmiot

Pierwszy krok to opis przedmiotu, który chcesz spieniężyć. Przedmiotu lub przedmiotów, bo musimy podkreślić, że w ramach jednej transakcji możesz sprzedać kilka całkowicie różnych rzeczy, na przykład złoty łańcuszek i komputer gamingowy. Przygotowanie opisu ułatwi Ci krótki formularz, który znajdziesz na stronie mooney.pl. Poprzedza go kalkulator zysku – zaznacz, jaką usługę wybierasz (skup czy skup z odkupem), a następnie podaj cenę rynkową przedmiotu. System obliczy, ile możesz zarobić na sprzedaży i, w przypadku skupu z odkupem, ile będzie wynosić kwota odkupu. Oczywiście to dopiero orientacyjna wartość – ostateczną wycenę przygotują nasi rzeczoznawcy.

Formularz jest intuicyjny i tak skonstruowany, aby jego wypełnienie zajmowało jak najmniej czasu. Wystarczy podać w nim nazwę przedmiotu, jego stan (jak: nowy, dobry, dopuszczalny, uszkodzony/niesprawny) i kategorię (wybiera się ją z listy), a następnie krótko go opisać i dołączyć zdjęcia. W naszym formularzu nie podajesz żadnych wrażliwych danych, takich jak PESEL, a jedynie dane kontaktowe: adres e-mail i numer telefonu. Możesz też zalogować się za pomocą konta na Facebooku.

2. Zaakceptuj wycenę

W drugim kroku formularz trafia do naszych wyspecjalizowanych w danej branży rzeczoznawców, którzy na podstawie opisu i zdjęć szacują wartość przedmiotu, a następnie przedstawią Ci zindywidualizowaną ofertę. Możesz ją odrzucić, zaakceptować albo spróbować negocjować – jesteśmy otwarci na propozycje.

3. Przygotuj przedmioty do wysyłki

Kiedy zaakceptujesz wycenę, wyślemy na Twój adres kuriera, który odbierze od Ciebie przedmioty. Ty nie musisz się niczym martwić – wystarczy, że je zapakujesz (tutaj znajdziesz instrukcję pakowania), a potem przekażesz paczkę kurierowi. Kwestię zamówienia transportu oraz wszystkie jego koszty bierzemy na siebie.

Wysyłka przedmiotów w Mooney.pl

4. Gotówka wystartowała!

Kiedy kurier przekaże paczkę do naszego magazynu, sprawdzimy jej zawartość, a następnie, na wcześniej podane konto bankowe, zaadresujemy do Ciebie przelew. I już – to wszystko!

Dlaczego warto?

Bo to superwygodne

Korzystanie z Mooney.pl to przede wszystkim wygoda. Całą sprawę od początku do końca przeprowadzisz przez internet, bez wychodzenia z domu. Dzięki temu znacznie oszczędzasz czas – formularz możesz wypełnić o dowolnej porze dnia lub nocy i nie musisz marnować wolnego popołudnia na stanie w korkach, żeby dotrzeć do stacjonarnego lombardu. Czas oszczędzasz też na samej transakcji, bo za jednym razem możesz spieniężyć kilka rzeczy.

Bo nie musisz się niczym przejmować

Sprzedając lub „zastawiając” przedmioty, nie zaprzątasz sobie głowy kwestiami formalności czy transportu, ponieważ całą logistykę bierzemy na siebie. Gdybyś wystawił laptopa czy złoty zegarek na popularnym portalu aukcyjnym, to Ty musiałbyś odpowiadać na milion pytań, zająć się wysyłką i pofatygować na pocztę.

Zalety korzystania z Mooney.pl

Bo niczego nie ryzykujesz

Kiedy korzystasz z Mooney.pl, zabezpiecza Cię umowa chroniąca konsumenta, a każdy etap transakcji jest prosto i klarownie opisany. Pisząc „nic nie ryzykujesz”, mamy jednak na myśli coś jeszcze – brak ryzyka niespłacenia zobowiązania. Skup z odkupem to bowiem opcja, którą wybierają przede wszystkim osoby borykające się z przejściowymi kłopotami finansowymi. Jest alternatywą dla szybkich pożyczek, a w przypadku posiadania już innych zobowiązań – kredytów dla zadłużonych. Korzystanie z takich instrumentów finansowych, jak chwilówki, niesie ze sobą pewne ryzyko. Choć zaciąga się je na niewielkie sumy i na krótki czas, obwarowane są dużymi kosztami: prowizjami, dodatkowymi opłatami i niekiedy horrendalnie wysokimi odsetkami za opóźnienia w spłacie. Łatwo więc „przeholować” – wiele osób pożycza kolejne sumy, aby spłacić już istniejące zobowiązania, co daje efekt kuli śnieżnej, napędzając spiralę długów.

Korzystanie ze skupu z odkupem nie niesie za sobą takiego (ani żadnego innego) ryzyka. Jeśli uznasz, że nie chcesz odkupić „zastawionej” rzeczy, po prostu przechodzi ona na własność Mooney.pl – bez dodatkowych kosztów.

Bo to nic nie kosztuje

Korzystanie z Mooney.pl jest darmowe – nie płacisz ani za wycenę, ani za transport. Masz kosztowności, które chcesz spieniężyć? Wejdź na mooney.pl, opisz, co dla nas masz, i zyskaj ekstragotówkę na nieplanowane wydatki albo wymarzone zachcianki!

Dowiedz się więcej o Mooney.pl:

Lombard online vs lombard stacjonarny

Skup z odkupem – bezpieczna alternatywa dla pożyczek

Źródło zdjęć: shutterstock.com