Zapewne wiesz już, jak działa Mooney.pl i dlaczego warto korzystać z jego usług. Jesteś zdecydowany na sfinalizowanie transakcji – wypełniłeś formularz sprzedażowy i zaakceptowałeś wycenę swojego przedmiotu. Jedyne, co musisz teraz zrobić, to usiąść wygodnie i wyczekiwać kuriera. Ale czy pamiętałeś o odpowiednim zabezpieczeniu paczki na czas transportu? Sprawdź, jak to zrobić, by przesyłka nie ucierpiała podczas przewożenia, a ustalona kwota błyskawicznie trafiła na Twoje konto.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

 • Jak zabezpieczyć paczkę na czas transportu do Mooney.pl?

W skrócie

Jeśli zdecydowałeś się już na skorzystanie z usług Mooney.pl i zaakceptowałeś wycenę swojego przedmiotu, jesteś już tylko o krok od jego spieniężenia. Niebawem zjawi się u Ciebie kurier – zadbaj więc o to, by przygotowana dla niego paczka była gotowa do odbioru. Wystarczy, że poznasz kilka prostych zasad zabezpieczania i pakowania przesyłek na czas transportu.

Mooney – wszystko dla Twojej wygody

Olbrzymią przewagę, jaką skup online Mooney.pl ma nad tradycyjnymi placówkami tego typu, zawdzięcza on przede wszystkim indywidualnemu podejściu do klienta i profesjonalnej obsłudze ze strony fachowców. Kto raz skorzystał z jego usług, ten zapewne już nigdy nie zdecyduje się na powrót do klasycznego skupu. Szukanie najbliższego punktu w Twojej okolicy (który wcale nie musi być blisko), własnoręczne przenoszenie przedmiotu (bez pewności, czy zostanie on wyceniony i przyjęty), konieczność osobistego stawienia się w placówce – kto obecnie ma na to czas? Z Mooney.pl załatwisz wszystko bez wychodzenia z domu.

A co można sprzedać w skupie internetowym? Odpowiedź brzmi: praktycznie wszystko. Niezależnie od tego, czy jest to elektronika (telefony, telewizory, tablety, konsole do gier), biżuteria, sprzęt muzyczny, czy kolekcjonerskie monety – Mooney.pl przyjmie od Ciebie dany przedmiot i zaproponuje rzetelną wycenę, którą możesz potem negocjować albo bez żadnych konsekwencji odrzucić. Jeśli natomiast ją zaakceptujesz, opłacony z góry kurier zapuka do Twoich drzwi i odbierze od Ciebie paczkę. Pamiętaj tylko, żeby wcześniej odpowiednio ją przygotować. Nie martw się – to prostsze, niż myślisz.

Jak zapakować paczkę do transportu – garść porad od Mooney.pl

 • Przy dobieraniu opakowania/kartonu uwzględnij takie czynniki, jak wielkość i kształt przedmiotu, jego wagę oraz elementy szczególnie narażone na uszkodzenia.
 • Nie zgniataj opakowania, starając się dopasować go do przedmiotu – jeśli masz problemy ze zmieszczeniem go w opakowaniu, wybierz większe. Jeśli natomiast w kartonie pozostało zbyt wiele wolnej przestrzeni, skorzystaj z wypełniaczy (np. z papieru, styropianu, wiórów styropianowych czy zgniecionych gazet).
 • Przedmiot musi mieć minimum 5 cm luzu z każdej strony opakowania – pozostałą przestrzeń powinny zająć wypełniacze.
 • Pamiętaj, że wypełnienie musi być na tyle szczelne, by przedmiot nie przesuwał się w czasie transportu.
 • Styropian w charakterze wypełniacza warto stosować do transportu ciężkich i delikatnych przedmiotów.
 • W Mooney.pl masz możliwość wysłania wielu przedmiotów za jednym razem – w takich przypadkach zadbaj o to, by były od siebie oddzielone i odpowiednio zabezpieczone.
 • Nie związuj ani nie sklejaj kilku paczek ze sobą.
 • Zanim zapakujesz przedmiot, sprawdź, czy wszystkie części ruchome zostały odpowiednio zabezpieczone.
 • Staraj się nie korzystać z używanych opakowań – wybieraj fabrycznie nowe.
 • Po włożeniu przedmiotu do opakowania, zabezpiecz je od zewnątrz – w tym celu skorzystaj najlepiej z szerokiej, mocnej taśmy klejącej.
 • Obklej taśmą wszystkie łączenia i zamknięcia swojej paczki – do zaklejenia dna oraz góry opakowania warto zastosować nawet do 3 warstw taśmy.
 • Jeśli Twój przedmiot jest szczególnie ciężki, kruchy lub wykonany ze szkła, zadbaj o oznaczenie opakowania odpowiednią naklejką informacyjną.
 • Zaznacz na opakowaniu gdzie znajduje się jego podstawa, a gdzie góra.
 • Umieść etykietę adresową na największym boku paczki – jeśli mimo wszystko korzystasz z używanego kartonu, pamiętaj także o zaklejeniu lub zakryciu starych naklejek/etykiet.
 • W przypadku wysyłki kilku paczek naraz, opisz każdą z nich.
 • Pamiętaj, że Mooney.pl nie przyjmuje broni, leków i produktów żywnościowych.

Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie pakowania przesyłek czy samego procesu wysyłki, wejdź na mooney.pl i skorzystaj z podanego tam adresu e-mail lub z formularza kontaktowego. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdziesz również w zakładce FAQ. Przekonaj się, że korzystanie z usług skupu online mooney.pl to same plusy!