Kusi Cię nowy, flagowy model smartfona, ale ten, którego używasz, ciągle jest w świetnym stanie i żal Ci wyrzucić go na śmietnik? Twój wypasiony komputer gamingowy od miesięcy stoi nieużywany, bo nie masz już czasu na granie? A może dzieciakom znudziła się fotograficzna zajawka, więc lustrzanka za miliony monet kurzy się w szufladzie, wywołując wyrzuty sumienia za każdym razem, gdy do niej zaglądasz? Daj nieużywanym rzeczom drugie życie i przy okazji zgarnij gotówkę na nowy sprzęt – sprzedaj je w skupie elektroniki Mooney.pl. To superproste!  

Zrób miejsce na nowe!

Co zrobić z używanym, ale wciąż sprawnym sprzętem? Wyrzucić szkoda, oddać nie ma komu, do sprzedaży trudno się zmobilizować. Koniec końców stary telefon czy laptop na długie lata ląduje w szufladzie, aż w końcu staje się bezużytecznym elektrośmieciem. Pewnie też masz w domu takie miejsce – można je nazwać szufladą albo półką wstydu, bo często wywołuje w nas wyrzuty sumienia za wyrzucanie pieniędzy w błoto. Gdyby podliczyć jej zawartość, mogłoby się okazać, że znajduje się tam całkiem niezła sumka.

I tę całkiem niezłą sumkę możesz uwolnić – kilkuletni, zadbany laptop czy smartfon będący bezpośrednim poprzednikiem najnowszego flagowca mogą być jeszcze sporo warte. Sprzedając je, zgarniesz dodatkową gotówkę na przykład na zakup nowego sprzętu. Jak to zrobić? Jeśli chcesz sprzedać używaną elektronikę, masz dwa wyjścia: albo skup, zwany też komisem, albo aukcje na popularnych portalach, takich jak OLX, Allegro czy Gumtree.

Skup używanej elektroniki

Portale aukcyjne – trudniej, niż się wydaje

Każdy, kto choć raz próbował sprzedać cokolwiek na portalach aukcyjnych, szybko się przekonał, że nie jest to takie proste. Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy z natury nieufni – wszędzie wietrzymy podstęp i oszustwo, więc zanim zdecydujemy się na kupno używanej rzeczy, zadajemy miliony pytań. Chcemy wiedzieć wszystko, łącznie z tym, dlaczego tak drogo (zwariował!) albo dlaczego tak tanio (pewnie bubel). Sprzedając smartfon, konsolę czy laptop na aukcji internetowej, musisz liczyć się z koniecznością odpisania na dziesiątki wiadomości albo odebrania równie wielu telefonów. Wysiłek to co prawda niewielki, ale jednak zajmuje czas. I skutecznie potrafi doprowadzić do szewskiej pasji, gdy kupcy są wyjątkowo dociekliwi…

O ile, oczywiście, w ogóle się trafiają. Sprzedaż używanej elektroniki w internecie bywa trudna, bo takich ogłoszeń i aukcji jest mnóstwo. Żeby przebić się z własną ofertą, trzeba ją promować, dodatkowo za to płacąc. Ceny takiej promocji są niewielkie, ale to jednak inwestycja bez gwarancji zwrotu – nie możesz mieć pewności, że w końcu uda Ci się sprzedać wystawiony sprzęt. Na koniec do kosztów musisz doliczyć jeszcze prowizję dla portalu (w przypadku sprzedaży elektroniki za 1500 zł, prowizja wynosi ok. 55 zł) oraz koszty wysyłki.

Alternatywa? Internetowy skup elektroniki

Drugie rozwiązanie to Mooney.pl: internetowy skup telefonów, komputerów, sprzętu RTV i AGD i innej elektroniki. Jak to działa? Pierwszym krokiem, rozpoczynającym całą transakcję, jest wypełnienie krótkiego formularza. Opisujesz w nim przedmioty, które chcesz sprzedać – może to być kilka rzeczy, na przykład Iphone poprzedniej generacji, konsola, z której dzieciaki już wyrosły, czy nieużywany sprzęt Hi-Fi. Mooney.pl można opisać jako kilka usług w jednej: jest jak wyspecjalizowany skup Iphone’ów, smartfonów, laptopów, komputerów dla graczy, telewizorów, sprzętu muzycznego… i tak dalej. Do paczki możesz dorzucić nawet biżuterię czy zegarki!

Wygodnie i szybko

Na podstawie tego opisu (i zdjęć, które warto dołączyć) nasz rzeczoznawca przygotuje dla Ciebie indywidualną wycenę. Od początku stawiamy sprawę jasno: nie możemy zapłacić Ci 100% wartości rynkowej urządzeń. W przypadku elektroniki wycena sięga najczęściej 80–90%. Ale czekaj, czekaj – w zamian zaoferujemy Ci inne korzyści.

Jeśli zaakceptujesz naszą ofertę, zgadzając się na zaproponowaną stawkę, od razu wyślemy do Ciebie kuriera. Transportem zajmujemy się wyłącznie my – Ty nie musisz niczym się przejmować. Żadnego zamawiania kuriera czy drukowania listów przewozowych i, oczywiście, żadnych dodatkowych kosztów – te w całości bierzemy na siebie. Twoim zadaniem będzie tylko przygotowanie sprzętu do wysyłki. Gdy tylko paczka dotrze do naszego magazynu, wysyłamy do Ciebie przelew bankowy z zapłatą.

I… już. To wszystko – opisujesz sprzęt, który chcesz sprzedać, pakujesz go i odbierasz gotówkę. Prawda, że wygodnie? Nie musisz wystawiać aukcji, odpowiadać na niekończące się pytania, chodzić na pocztę i przyjmować podejrzanych reklamacji w stylu „Panie, ale to nie działa!”. Sprzedajesz elektronikę, której nie używasz, i natychmiast o niej zapominasz. To jak sprzedaż telefonów w lombardzie – tyle że wygodniej.

Wymiana telefonu na nowszy

Zawsze na czasie

Sprzęt elektroniczny błyskawicznie się starzeje. Gdybyśmy chcieli być na bieżąco z wszystkimi nowinkami, swoją elektronikę co roku musielibyśmy wymieniać na nowy model. Zwłaszcza smartfony – rywalizacja takich gigantów, jak Apple, Samsung, Huawei czy Xiaomi, już dawno temu przybrała formę regularnego wyścigu zbrojeń. Każdy kolejny flagowiec jest coraz bardziej „naj”: najmniejszy, największy, najszybszy, z najlepszym aparatem, najwydajniejszym procesorem, najnowocześniejszymi funkcjami, najbardziej innowacyjnym designem.

Nie ma nic złego w tym, że chcemy nadążać za rozwojem technologii. W końcu od tego jest – aby coraz lepiej odpowiadać na nasze potrzeby i sprawiać nam satysfakcję. Problemem staje się jednak stary sprzęt. Mooney.pl pozwala zrobić z nim porządek – a jednocześnie zarobić ekstragotówkę na nowe nabytki. Wejdź na mooney.pl, wypełnij formularz i przekonaj się, ile jest warta Twoja „szuflada wstydu”!