Dzieciaki wyrosły z konsoli? Stary laptop nie daje rady w nowej zdalnej pracy? Chcesz pozbyć się zbędnego sprzętu, ale na myśl o przedzieraniu się przez aukcje internetowe dostajesz gęsiej skórki? Z odsieczą przychodzi serwis Mooney.pl – pierwszy w Polsce internetowy lombard, w którym transakcję przeprowadzisz w błyskawicznym tempie i to w całości bez wychodzenia z domu. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, jak w 4 prostych krokach skorzystać z opcji skupu online i móc cieszyć się ekspresową gotówką na swoim koncie.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Co podlega skupowi w Mooney.pl?
  • Jak sprzedać cenne przedmioty w lombardzie internetowym?
  • Czy usługa skupu w Mooney.pl coś kosztuje?
  • Gdzie znaleźć informację, jak zapakować paczkę dla kuriera?

W skrócie

Sprzedaż cennych przedmiotów w ramach skupu biżuterii, elektroniki, zegarków czy kolekcjonerskich monet w Mooney.pl to kwestia kilku kliknięć. Wystarczy, że wypełnisz formularz, dodając szczegółowy opis i zdjęcia. Po przesłaniu formularza otrzymasz indywidualną wycenę. Jeśli ją zaakceptujesz, pozostaje Ci już tylko zapakować sprzedawany przedmiot i czekać na opłaconego przez nas kuriera. Należność przekażemy przelewem, gdy tylko kurier wróci do nas z paczką, więc pieniądze powinny dotrzeć na Twoje konto nawet w przeciągu 24 godzin.

Zanim ruszysz: wybierz właściwą opcję

W Mooney.pl masz możliwość skorzystania z dwóch rodzajów usług. W ramach pierwszego, czyli skupu z odkupem, przysługuje Ci prawo odkupienia swojej własności w przeciągu 30, 60 lub 90 dni. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują tymczasowego zastrzyku gotówki, a z jakichś względów nie przekonują ich tradycyjne pożyczki. W drugim przypadku możesz zdobyć pieniądze, pozbywając się przy okazji niepotrzebnych drobiazgów – tę usługę znajdziesz w ofercie Mooney.pl pod nazwą skup.

Na głównej stronie serwisu umieściliśmy prostą obliczarkę, która pomoże Ci oszacować, ile pieniędzy otrzymasz przy wyborze każdej z opcji. Nasza oferta będzie prawdopodobnie o 10–20% niższa, niż gdybyś wystawił swój sprzęt na Allegro czy OLX, ale za to nie stracisz ani złotówki na promowanie ogłoszenia czy prowizje i nie będziesz musiał odpowiadać na tysiące męczących pytań potencjalnych klientów. No i – wierz lub nie – cała transakcja od pierwszego kliknięcia do odebrania pieniędzy potrwa maksymalnie kilka dni.

Krok 1: wypełnij formularz

Aby rozpocząć transakcję skupu, opisz przedmiot, podając jego nazwę, stan i najistotniejsze cechy, i załącz zdjęcia. Wszystko to za pomocą specjalnego formularza. Nie jest on rozbudowany, a pytania pomocnicze naprowadzą Cię na ważne dla wyceny cechy, więc opisanie przedmiotu zajmie Ci praktycznie kilka minut. Pamiętaj jednak, że im więcej serca włożysz w wypełnienie rubryczek, tym krócej przyjdzie Ci czekać na wycenę. Dla szczegółowo opisanego telefonu, laptopa czy zegarka rzeczoznawca Mooney jest w stanie przygotować ofertę nawet w kilka godzin.

Co właściwie możesz sprzedać?

Skupowi w Mooney.pl podlega naprawdę spora grupa przedmiotów: w grę wchodzi skup biżuterii, elektroniki (w tym laptopów, telefonów, konsol), zegarków oraz kolekcjonerskich monet. Masz inny cenny przedmiot i zastanawiasz się, czy mieści się w kategoriach, którymi lombard online się nim zainteresuje? Możesz skorzystać z zakładki KONTAKT na stronie Mooney.pl, aby uzyskać odpowiedź na indywidualne zapytania.

prosty formularz

Krok 2: prześlij do wyceny

Jeśli produkt zostanie opisany szczegółowo i opatrzony dobrej jakości zdjęciami, nawet w ciągu kilku godzin otrzymasz indywidualnie przygotowaną ofertę. Zajmują się tym fachowcy, którzy rynek znają jak własną kieszeń, więc możesz mieć pewność, że podejdą do Twojej sprawy z pełnym profesjonalizmem. Aby kontynuować transakcję, musisz tylko zaakceptować proponowaną kwotę. Oczywiście możesz negocjować zmiany, porozumiewając się z serwisem mailowo ([email protected]), na czacie lub przez formularz kontaktowy.

Krok 3: przekaż paczkę kurierowi

Kurier wyruszy pod Twój adres, gdy tylko zaakceptujesz warunki umowy. Przesyłkę opłaca Mooney, więc nie musisz martwić się kosztami. Nie ma potrzeby, żebyś zadawał sobie trud choćby drukowaniem dokumentów, bo goniec będzie miał przy sobie list przewozowy. Ty musisz go tylko wypełnić. Jedyna formalność, której powinieneś dopełnić na tym etapie, to… bycie w domu! No i odpowiednie przygotowanie paczki. Opracowaliśmy dla Ciebie specjalną instrukcję, jak to zrobić, aby wszystko dotarło do nas w nienaruszonym stanie.

jak przygotować paczkę

Krok 4: ciesz się szybką gotówką

Redukcja formalności w naszym serwisie sprawia, że cały proces skupu przebiega naprawdę ekspresowo. Pieniądze powinny znaleźć się na wskazanym przez Ciebie koncie w ciągu 24 godzin od chwili, gdy paczka dotrze do naszych rzeczoznawców. Postępy transakcji możesz śledzić w panelu klienta. Dzięki temu masz pełen wgląd w to, na jakim etapie znajduje się aktualnie realizacja umowy oraz wiesz, jakie działania zostaną podjęte.

Współpracując z Mooney.pl, nie musisz niczego się obawiać. Profesjonalne usługi i przejrzystość transakcji to znak rozpoznawczy tego internetowego lombardu. Skorzystaj z opcji skupu online i ciesz się szybką i łatwą gotówką bez wychodzenia z domu. A potem poleć nas innym!

Źródło zdjęć: shutterstock.com