Sprzedaż cennych przedmiotów w skupie to świetny sposób na podreperowanie domowego budżetu albo łatwy zysk z pozbycia się niepotrzebnej biżuterii czy elektroniki. W przypadku skupu online cała transakcja staje się jeszcze prostsza i szybsza – można ją w całości przeprowadzić bez wychodzenia z domu. A nawet więcej: bez ruszania się z ulubionego fotela! Sprawdź, jakie to proste i zdobądź dodatkową gotówkę na nagłe potrzeby albo wymarzone „zachcianki”.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jak działa skup online?
  • Co można sprzedać w skupie online?
  • Czy to bezpieczne?

W skrócie

Korzystanie z usług skupu online może być skutecznym rozwiązaniem problemów finansowych. Aby sprzedać kosztowności (na przykład biżuterię czy nieużywaną elektronikę), wystarczy wypełnić prosty formularz, a potem zaakceptować przedstawioną przez rzeczoznawcę wycenę. Przedmioty odbierze od nas wysłany i opłacony przez serwis kurier.

Skup elektroniki czy biżuterii – pomoc, gdy pilnie potrzeba gotówki

Chociaż skupy obecne są w Polsce od lat, ich rynek na dobrą sprawę dopiero się rozwija. Jeszcze dekadę temu nie cieszyły się zbyt dużą popularnością – kojarzyły się raczej jako ostatnia deska ratunku, której chwyta się ktoś, kto tonie w długach. Dziś z powodzeniem działają i przyciągają klientów.

Dzieje się tak z kilku powodów, ale najważniejszy z nich to utrudniony dostęp do szybkich pożyczek, będących wsparciem w finansowym kryzysie. Sytuacja gospodarcza i wprowadzone przepisy spowodowały, że zarówno banki, jak i parabanki coraz mniej chętnie udzielają wsparcia finansowego, szczególnie osobom, które pracują w oparciu o umowę zlecenie czy o dzieło, prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub mają na swoim koncie inne zaciągnięte zobowiązania. W takim przypadku pomocą w problemach finansowych stają się skupy – dzięki nim można zarobić na biżuterii czy elektronice, która marnuje się w szufladzie. Ważne są też względy ekologii. Coraz więcej mówi się o tym, że powinniśmy dawać przedmiotom drugie życie – i wiele osób chętnie to robi.

Skup internetowy – jak to działa?

Stacjonarne skupy mają jednak pewną wadę. Trzeba się do nich fatygować osobiście. Jeśli chcemy sprzedać pierścionek z brylantem czy tablet, nie będzie to problemem. Gorzej, gdy chodzi o telewizor albo komputer gamingowy z całym osprzętowaniem…

Serwis internetowy Mooney.pl rozwiązuje ten problem. U nas całą transakcję przeprowadzisz za pośrednictwem internetu, całkowicie zdalnie, z poziomu własnej kanapy. Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem jest wypełnienie prostego formularza. Wystarczy, że opiszesz przedmiot, który chcesz spieniężyć, i dodasz kilka jego zdjęć. Na tej podstawie nasz rzeczoznawca przygotuje wycenę. Jeśli zaproponowana stawka Ci odpowiada, akceptujesz ofertę, a my zamawiamy (na nasz koszt!) kuriera, który odbierze od Ciebie paczkę z przedmiotem. Gdy przesyłka dotrze do naszego magazynu, zweryfikujemy jej wartość pod względem zgodności z opisem z formularza i zaadresujemy do Ciebie przelew bankowy. I już, gotówka śmiga na Twoje konto!

W Mooney.pl możesz skorzystać z usługi skupu lub skupu z odkupem – wówczas sprzedajesz przedmiot, ale zachowujesz prawo do jego odkupu po 30, 60 lub 90 dniach. Istnieje też możliwość dodatkowego przedłużenia terminu. Po upływie tego czasu wystarczy uiścić kwotę odkupu, a my wysyłamy przedmiot z powrotem (tą samą drogą – również za pośrednictwem darmowego kuriera). Jeśli uznasz, że nie chcesz odzyskać swoich kosztowności, nie musisz nic robić – gdy termin odkupu minie, rzeczy z automatu przechodzą na własność Mooney.pl.

Sprzedaż elektroniki lub kosztowności przez internet

Najbliższy skup? W Twoim salonie!

Dzięki Mooney.pl na pytanie „Gdzie znajdę najbliższy skup?” można odpowiedzieć bardzo prosto: w Twoim salonie! Albo sypialni czy przy kuchennym stole – w zależności od tego, gdzie najczęściej korzystasz z internetu. Skup online to także skup całodobowy – możesz skorzystać z jego usług kiedy tylko zechcesz, nawet w środku nocy.

Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Przede wszystkim oszczędność: i czasu, i pieniędzy. Nie musisz ich tracić na dojazdy do punktu stacjonarnego, stanie w korkach czy czekanie na autobus. Korzystanie z usług internetowego skupu oznacza także oczywiście wygodę. Jest również w pełni bezpieczne – całą transakcję zabezpiecza umowa chroniąca konsumenta.

Sprzedaj i zyskaj!

Chcąc sprzedać niepotrzebny smartfon czy biżuterię będącą nietrafionym prezentem, nie musisz już męczyć się z wystawianiem ich na aukcjach i odpowiadaniem na niekończące się pytania potencjalnych kupców. Skup online to o wiele wygodniejsza opcja. Przekonaj się sam – wejdź na mooney.pl, skorzystaj z naszego kalkulatora zysków i sprawdź, ile możesz zarobić na sprzedaży niepotrzebnych kosztowności!