Jak zapakować paczkę?

Z niejedną paczką mieliśmy już do czynienia. Widzieliśmy wszystkie możliwe błędy, jakie można popełnić przy tej czynności. Dlatego dziś chcemy podzielić się z Tobą kilkoma praktycznymi wskazówkami. Dzięki nim łatwiej będzie Ci zapakować paczkę, a wysyłany przez Ciebie przedmiot dotrze do nas w nienaruszonym stanie.

 1. Możesz nam wysłać każdy produkt poza: bronią, lekami oraz produtami żywnościowymi.
 2. Dobierając rodzaj opakowania, uwzględnij następujące czynniki: kształt przedmiotu, wagę przedmiotu i elementy najbardziej narażone na uszkodzenia.
 3. Nie formuj z kartonu nieregularnych kształtów. Jeśli towar nie mieści się w paczce – sięgnij po większy karton. Jeśli po spakowaniu w pudle pozostało wiele przestrzeni – sięgnij po właściwy wypełniacz.
 4. Zapewnij swojemu przedmiotowi min. 5 cm luzu od każdego z boków kartonu. Pozostawioną przestrzeń wypełnij odpowiednimi zabezpieczeniami: papierem, gazetą, styropianem lub wiórami styropianowymi.
 5. Wypełnienie musi być na tyle szczelne, by uniemożliwiło przesuwanie się przedmiotu wewnątrz opakowania.
 6. Styropian polecamy szczególne przy wysyłce ciężkich i/lub delikatnych towarów.
 7. Jeśli wysyłasz do nas kilka przedmiotów w jednej paczce – koniecznie zadbaj o to, aby nie stykały się one ze sobą.
 8. Nigdy nie grupuj paczek ze sobą: nie związuj ani nie sklejaj.
 9. Przed zapakowaniem towaru, koniecznie zabezpiecz wszystkie części ruchome.
 10. Odradzamy korzystanie z używanych pudeł. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to wysyłka w fabrycznie nowym kartonie.
 11. Mocną i szeroką taśmą obklej wszystkie zamknięcia i łączenia swojej paczki. Sugerujemy zastosować 3 warstwy taśm zabezpieczających do zaklejenia dna oraz góry kartonu.
 12. Jeśli przesyłasz nam szklane lub kruche przedmioty bądź towar szczególnie ciężki – oznacz paczkę adekwatną naklejką. Rekomendujemy zaznaczenie również, gdzie znajduje się góra, a gdzie dół przedmiotu.
 13. Etykietę adresową umieść na największym boku paczki. Zadbaj o usunięcie lub zaklejenie starych naklejek z poprzednich wysyłek (pamiętaj jednak, że odradzamy ponowne wykorzystywanie tych samych pudeł do przesyłek).
 14. Pamiętaj, że możesz wysłać do nas wiele przedmiotów. Jeśli będziesz wysyłać wiele paczek – opisz każdą z nich.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Napisz do nas na [email protected]!