iPhone, który przegrał rywalizację z nowszym modelem, złoty pierścionek kompletnie niepasujący do Twojego stylu, zbędny sprzęt fotograficzny. Wszystkie te rzeczy łączy jedno: możesz na nich zarobić. Zastrzyk dodatkowej gotówki zapewni Ci Mooney.pl – internetowy skup laptopów, elektroniki, biżuterii i wielu innych kosztowności. Wygodnie, szybko, bezpiecznie i bez konieczności wystawiania aukcji na popularnych portalach – przekonaj się, jakie to łatwe!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jak działa skup internetowy?
  • Skup elektroniki – co można sprzedać?
  • Skup biżuterii online – jak to działa?

W skrócie

Mooney.pl to internetowy skup biżuterii i elektroniki. Możesz sprzedać u nas laptop, smartfon, konsolę, tablet, sprzęt fotograficzny czy muzyczny, złoto (pierścionki, łańcuszki, bransoletki, kolczyki), zegarki czy monety. Cały proces sprzedaży odbywa się za pośrednictwem internetu: wysyłasz do nas opis i zdjęcia przedmiotu, a my go wyceniamy i po akceptacji oferty zamawiamy (na nasz koszt!) kuriera. Gdy paczka do nas dotrze, przelewamy pieniądze na Twoje konto bankowe. Szybko, wygodnie, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu.

Sprzedaż używanych przedmiotów w internecie – nie zawsze prosto i szybko

Sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów na portalach typu OLX, Allegro czy Gumtree to świetny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Układ jest prosty i korzystny: pozbywasz się zbędnej elektroniki czy biżuterii, odgruzowując dom i robiąc miejsce na nowe zdobycze, a przy okazji zarabiasz.

Jeśli jednak kiedykolwiek zdarzyło Ci się wystawić jakąś aukcję, z pewnością wiesz, że cały proces wygląda tak kolorowo wyłącznie na papierze. W rzeczywistości ogłoszenie szybko ginie w zalewie innych – żeby ktokolwiek się nim zainteresował, trzeba je „podbić”, oczywiście dodatkowo za to płacąc. Lakoniczny opis czy kiepskiej jakości zdjęcia też raczej nie przysporzą Ci klientów. Musisz więc dokładnie opisać sprzedawany przedmiot i sfotografować każdy jego szczegół, a potem jeszcze przygotować się na całą litanię pytań od potencjalnie zainteresowanych kupnem: a dlaczego sprzedajesz, czemu tak tanio, czemu tak drogo, czy przesyłka wliczona w cenę i tak dalej, i tym podobne. Zawsze znajdzie się też ktoś, kto nie doczyta opisu, i będzie pytał o szczegóły, które są w nim zawarte. Albo zadzwoni w piątek o 20:00, bo woli dopytać telefonicznie…

Sprzedaż przedmiotów na portalach aukcyjnych

Mooney.pl – wygodny skup online

Doskonale znamy te bolączki. Dlatego przedstawiamy alternatywę: skup internetowy Mooney.pl. Działamy online, co oznacza, że cały proces sprzedaży przeprowadzisz za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu. A właściwie my przeprowadzimy, bo Twoja rola ogranicza się do wysłania nam opisu i zdjęcia przedmiotu, który chcesz spieniężyć. W skrócie wygląda to tak:

Za pośrednictwem prostego formularza na Mooney.pl wysyłasz do nas opis i zdjęcia przedmiotu. Albo przedmiotów, bo w ramach jednej transakcji możemy kupić od Ciebie kilka rzeczy. Skup laptopów, skup elektroniki, skup biżuterii – Mooney.pl łączy wszystkie te miejsca. Co ważne – w formularzu nie zostawiasz żadnych wrażliwych danych. Tylko kontaktowe: numer telefonu lub adres e-mail. Możesz też zalogować się przez Facebooka.

Nasz rzeczoznawca wyceni wartość przedmiotu i przedstawi Ci ofertę. Szanujemy Twój czas, więc od razu postawimy sprawę uczciwie: nie zaoferujemy tyle, ile mógłbyś dostać na Allegro czy OLX-ie. Najczęściej proponujemy 80–90% wartości rynkowej danej rzeczy. Jeśli oferta Ci nie odpowiada, możesz próbować negocjować albo po prostu ją odrzucić i zapomnieć o sprawie – to nic nie kosztuje.

Jeżeli zgadzasz się z wyceną, wystarczy, że ją zaakceptujesz, a następnie przygotujesz przedmiot do wysyłki. Dalej to my przejmujemy inicjatywę – na nasz koszt wysyłamy do Ciebie kuriera. Nie musisz za nic płacić ani nawet drukować listu przewozowego, ponieważ kurier będzie miał go przy sobie. Gdy paczka do nas dotrze, porównamy stan przedmiotu z opisem i wyślemy do Ciebie gotówkę – pofrunie przelewem, więc pieniądze mogą być na Twoim koncie nawet w 24 godziny.

Sprzedaż w skupie online

Szybko, wygodnie, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu

Zanim uruchomiliśmy nasz skup online, długo analizowaliśmy rynek. Prześledziliśmy proces sprzedaży na portalach aukcyjnych, rozpoznaliśmy jego słabe strony, a potem je wyeliminowaliśmy. W efekcie powstało Mooney.pl – miejsce, w którym szybko i wygodnie sprzedasz używany laptop, konsolę, smartfon, sprzęt fotograficzny i muzyczny, złote pierścionki, bransoletki czy łańcuszki. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Przesyłkę odbierze od Ciebie kurier, a pieniądze trafią na Twoje konto przelewem. To bardzo wygodne. A w obecnej sytuacji, gdy przez świat przetacza się pandemia, także szczególnie ważne.

Dla porządku musimy wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy: cała transakcja jest bezpieczna. Odbywa się na podstawie umowy chroniącej konsumenta. Na naszej stronie znajdziesz natomiast opinie zadowolonych klientów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu – odpowiemy na każde pytanie.

Co możesz sprzedać w skupie online Mooney.pl?

Najczęściej skupujemy:

  • elektronikę: laptopy, tablety, telefony i konsole;
  • sprzęt fotograficzny i muzyczny;
  • biżuterię: złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, łańcuszki;
  • zegarki i smartwatche;
  • monety.

Minimum formalności, maksimum korzyści

Całą transakcję zamykamy przy minimum formalności. Sprzedaż odbywa się na podstawie umowy chroniącej konsumenta, więc nie musisz obawiać się niejednoznacznych zapisów czy ukrytych kruczków. Spieniężasz zbędne Ci przedmioty szybko i wygodnie, bez płacenia dodatkowych prowizji i bez wychodzenia z domu.

Brzmi kusząco? Przejrzyj zbiór swojej elektroniki czy złota, zdecyduj, co warto sprzedać, a potem przygarnij trochę gotówki od Mooney.pl!

Źródło zdjęć: shutterstock.com, unsplash.com