Twój laptop, choć wciąż działa całkiem sprawnie, nie spełnia już Twoich wymagań. Kusi Cię nowy model, ale wciąż wahasz się nad zakupem… Tak zostaliśmy wychowani przez starsze pokolenie, że dopóki coś działa, to znaczy, że jest dobre i nie powinno się tego wyrzucać. Utylizacja sprawnych jeszcze sprzętów bywa dość bolesna (szczególnie gdy jest to nasz pierwszy komputer), a jego sprzedaż na Allegro czy OLX niestety często czasochłonna i nieopłacalna. Mamy na to radę. Zamiast wystawiać stary laptop na popularnych portalach aukcyjnych, sprzedaj go na mooney.pl – gotówkę możesz otrzymać już w 24 godziny i… wydać ją na nowy sprzęt.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

 • Dlaczego lombard internetowy jest lepszy od tradycyjnych metod pozbycia się starego sprzętu?
 • Jak działa skup online Mooney.pl?
 • Co musisz zrobić, by otrzymać gotówkę za sprzedany sprzęt już w 24 godziny?

Tradycyjne opcje pozbycia się starego sprzętu

Sprzęty elektroniczne mają to do siebie, że z czasem przestają działać lub spełniać nasze oczekiwania. Postęp technologiczny sprawia, że coraz szybciej starsze modele wypierane są przez te nowsze – bardziej zaawansowane, o lepszych parametrach i innowacyjnym wyglądzie. Nic więc dziwnego, że laptop, który jeszcze 3 lata temu był istnym Ferrari wśród komputerów przenośnych, dziś jest dla nas za wolny, za ciężki i za mało uniwersalny. Co można z nim zrobić?

Punkty utylizacji sprzętów elektronicznych

Już samo słowo „utylizacja” brzmi dość brutalnie. Innymi słowy – stare sprzęty można po prostu wyrzucić do kosza, a raczej do punktu odbioru elektrośmieci. Oczywiście, jest to jakaś opcja, ale po co wyrzucać na śmietnik pieniądze? Właśnie tak, pozbywając się w ten sposób sprzętów, odbierasz sobie możliwość odzyskania chociaż części gotówki, którą przeznaczyłeś na jego zakup. Nie lepiej sprzedać stary laptop, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na poczet nowego, wypasionego modelu?

Sprzedaż laptopa w lombardzie stacjonarnym

Jeszcze kilkanaście lat temu lombardy stacjonarne cieszyły się sporą sławą – umożliwiały szybką sprzedaż sprzętów elektronicznych, biżuterii i innych niepotrzebnych już przedmiotów. Niejednokrotnie były również jedyną opcją natychmiastowego wybrnięcia z trudnej sytuacji finansowej. Działanie lombardów (teoretycznie) jest proste – zawozisz sprzęt do stacjonarnego punktu, ustalasz z obsługą, jaką kwotę mogą Ci za niego zaproponować, i albo decydujesz się na sprzedaż, albo… zabierasz przedmiot z powrotem do domu i szukasz bardziej opłacalnej alternatywy. Sporo zachodu, co? A gdyby tak przenieść lombard do internetu i wykonać cały ten żmudny proces bez wychodzenia z domu na jasnych, uczciwych warunkach?

Popularne portale aukcji internetowych

Gdzie najszybciej sprzedać laptopa? To oczywiste – w internecie! Jednak czy popularne, internetowe portale aukcyjne to rzeczywiście najszybsza i najtańsza metoda na pozbycie się starego sprzętu? Można by polemizować. Sam zobacz. Aby sprzedać stary laptop musisz:

 • wykonać kilka dobrych jakościowo zdjęć (tylko takie zwracają uwagę potencjalnych zainteresowanych);
 • szczegółowo opisać produkt (gwarantujemy Ci – „Sprzedam laptopa” nie zwabi chętnych);
 • odebrać milion wiadomości, telefonów i maili z pytaniami (często o rzeczy, które są opisane – tak to działa we współczesnym świecie – ludzie bywają zbyt leniwi, by przeczytać specyfikację, wolą zadzwonić i porozmawiać osobiście);
 • po znalezieniu chętnego, wymienić z nim dane do przelewu i wysyłki produktu;
 • czekać na zaksięgowanie środków przez bank;
 • spakować paczkę i szczegółowo ją opisać;
 • pójść na pocztę, wystać się w kolejce i zapłacić sporą sumkę za wysyłkę (stare laptopy nie należą do najlżejszych) LUB zanieść przesyłkę do paczkomatu LUB zamówić kuriera, wydrukować list przewozowy i czekać na pracownika firmy kurierskiej w określonym miejscu i o określonym czasie;
 • pokryć opłaty za wystawienie ogłoszenia, a jeśli laptop nie sprzeda się w przeciągu 2 dni – również za jego odświeżenie i wypromowanie na szczycie długiej listy wystawionych przez innych produktów.

No i sprzedane! Ale serio? Nie da się prościej? Da się! Na Mooney.pl.

Jak działa internetowy lombard Mooney.pl?

Trochę jak połączenie lombardu stacjonarnego i aukcji internetowych, tyle że szybciej, prościej i bezpieczniej. Wystarczy kilka kroków, by gotówka znalazła się na Twoim koncie bankowym, a stary sprzęt dostał nowe życie. Zapomnij o szukaniu czynnego lombardu, transporcie sprzętu do centrum miasta (lub jeśli mieszkasz na wsi – najbliższej większej miejscowości), słownych przepychankach z obsługą skupu o kwocie, jaką są w stanie Ci zaproponować. Oszczędź sobie promowania kilka razy tego samego ogłoszenia w internecie i odbierania licznych telefonów. Mooney.pl szanuje czas swoich klientów, a nasz zespół dba o to, byś był zadowolony z każdej usługi. Oto, co musisz zrobić, by odzyskać pieniądze za używany laptop.

 1. Wejdź na mooney.pl i wypełnij formularz sprzedaży – podaj swój adres e-mail i numer telefonu, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować (na tym etapie pozostałe dane osobowe nie są nam potrzebne).
 2. Opisz przedmiot, którego chcesz się pozbyć (lub przedmioty, bo na mooney.pl możesz spieniężyć kilka rzeczy z różnych kategorii podczas jednej transakcji) i dołącz do formularza zdjęcia laptopa.
 3. Wyślij zgłoszenie do indywidualnej, darmowej wyceny i poczekaj na odpowiedź naszego wyspecjalizowanego w dziedzinie elektroniki rzeczoznawcy.
 4. Zapoznaj się z zaproponowaną ofertą. Na tym etapie masz trzy wyjścia: możesz zaakceptować wskazaną przez naszego eksperta kwotę za laptopa, negocjować ją lub baz żadnych kosztów zrezygnować z transakcji.
 5. Jeśli zdecydujesz się przyjąć naszą ofertę, pozostaje Ci tylko spakowanie laptopa i przekazanie paczki kurierowi, zamówionemu przez zespół mooney.pl. Nie musisz nigdzie dzwonić, chodzić czy drukować sterty dokumentów – całą logistykę bierzemy na siebie.
 6. Cierpliwie poczekaj na przekaz bankowy z ustaloną wcześniej kwotą. Pieniądze wyślemy do Ciebie tuż po otrzymaniu przesyłki od kuriera i sprawdzeniu, czy przedmiot jest zgodny z wysłanym przez Ciebie opisem.

Jak wspominaliśmy wcześniej – cenimy czas nasz i naszych klientów, dlatego dokładamy wszelkich starań, by cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo, a gotówka znalazła się w Twoich rękach nawet w 24 godziny od odebrania od Ciebie laptopa.

Daj się przekonać!

Zdajemy sobie sprawę, że to wszystko może brzmieć zbyt kolorowo. Lombard bez wychodzenia z domu? Żadnych ukrytych kosztów? Bez podawania wrażliwych danych osobowych? Nasza polska mentalność wręcz każe nam doszukiwać się haczyków i dodatkowych warunków dopisanych małym druczkiem. Musimy Cię rozczarować – mówimy, jak jest. Jeśli nie wierzysz, zajrzyj na mooney.pl i się o tym przekonaj.

PS. Mooney.pl to nie tylko skup elektroniki online. Możesz tam sprzedać wszystko, co uważasz za niepotrzebne – nienoszoną złotą biżuterię, nietrafiony prezent w postaci zegarka, kolekcjonerskie monety czy starszy model konsoli Xbox, która po kupnie najnowszej wersji trafiła na dno szuflady z rupieciami.

Mało tego, jeśli masz w domu coś cennego, a potrzebujesz szybkiej pożyczki, możesz wykorzystać z opcji skupu z odkupem, w której zastawiasz na Mooney.pl przedmioty, otrzymujesz przelew na swoje konto bankowe, a po 30, 60 lub 90 dniach odzyskujesz wszystko bez dodatkowych opłat. To prostsze i bezpieczniejsze niż korzystanie z usług parabanków. Poznaj nasze możliwości na mooney.pl.

Źródło zdjęć: pixabay.com, unsplash.com, shutterstock.com